REGIONALNY
PROGRAM OPERACYJNY

WOJEWÓDZTWA ŁODZKIEGO NA LATA 2007-2013

 

 

 


Zmiana wielkości czcionki  

A A A

 

kanał RSS otwiera się w nowym oknie

Styl

domyślny

kontrastowy

Tu jesteś: / / / /


Szlakiem Unijnych Projektów


Celem projektu jest promocja i rozpowszechnianie wśród beneficjentów, potencjalnych beneficjentów oraz ogółu społeczeństwa regionu łódzkiego wiedzy na temat projektów realizowanych z funduszy europejskich.


 

Aby zobaczyć nazwy projektów, należy najechać myszą na logotypy RPO WŁ.

Please install Flash® and turn on Javascript.

 

Ogłoszenie

Data publikacji: Friday, 16 July 2010 r.

W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisiaka serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wycieczkach organizowanych przez Departament Polityki Regionalnej w ramach projektu "Szlakiem Unijnych Projektów". Celem inicjatywy jest promocja i rozpowszechnianie wśród beneficjentów, potencjalnych beneficjentów oraz ogółu społeczeństwa regionu łódzkiego wiedzy na temat projektów realizowanych z funduszy europejskich .

Na wycieczki można się zgłosić przesyłając poprawnie wypełniony formularz dostępny na stronie www.rpo.lodzkie.pl  w zakładce  Porozumienie z MRR  w terminie od 16 lipca do 13 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona.

Wszystkie wycieczki są nieodpłatne.
Bliższe informacje udzielane są pod numerem  telefonu (42) 663 32 85.

 

 program wycieczki
 


Wycieczka

Data publikacji: Wednesday, 25 August 2010 r.

Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w dniu 21.08.2010 zorganizował dwie wycieczki po województwie łódzkim, których celem była prezentacja mieszkańcom regionu łódzkiego projektów realizowanych w ramach programów Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013. Wycieczki przebiegały dwiema trasami: trasa „Południe” przebiegała przez Łódź-Pabianice – Piotrków Trybunalski – Łódź, natomiast trasa „Wschód” obejmowała Łódź- Stryków– Skierniewice – Rawa Mazowiecka-Rogów-Nowosolna-Łódź, w wycieczce mogli uczestniczyć mieszkańcy województwa łódzkiego.

Uczestnicy wycieczek mogli porozmawiać z beneficjentami programów unijnych  na temat korzyści wypływających z realizacji poszczególnych przedsięwzięć, dla rozwoju regionu, a także problemów, które pojawiały się w trakcie wdrażania inwestycji. Na trasie „Wschód” jako pierwszy zaprezentowano projekt Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi . W drodze do Skierniewic  osoby biorące udział  w naszym projekcie podziwiały rozmach prac  na drodze wojewódzkiej numer 708 realizowanych w ramach inwestycji "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 708 na odcinku Ozorków - Warszyce - Stryków - Niesułków wraz z realizacją obwodnicy miasta Stryków " W dalszej częśi wycieczki szczególną  uwagę  przykuły projekty Gminy Skierniewice zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, dawne carskie koszary przebudowywane przez Miasto Skierniewice.
Także wizyta w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka realizujacego szereg projektów finasowanych z Programu Operacyjnegoo Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 wywarła na uczestnikach wycieczki duże wrażenie,szczególnie podziwiano Pomologiczny Zakład Doświadczalny w Dąbrowicach, gdzie degustono smakowite owoce. Na trasie „Południe” natomiast zachwycano się m.in. „perełką” Piotrkowa Trybunalskiego, jaką jest „Trakt Wielu Kultur…”,  podziwiano także osiagniecia Miasta Pabianice w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych, a w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi uczestnicy mieli możliwość dokonania pomiaru swojej sylwetki w kabinie 3D.
Obydwie wycieczki zakończyły się późnym popołudniem, ale żaden z uczestników nie odczuwał zmęczenia gdyż program przygotowany przez gospodarzy był ciekawy i bogaty w różne dodatkowe atrakcje.Data publikacji: Wednesday, 1 September 2010 r.

Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w dniu 28.08.2010  po raz kolejny zorganizował dwie wycieczki po województwie łódzkim, których celem była prezentacja mieszkańcom regionu łódzkiego projektów realizowanych w ramach programów Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013. Wycieczki przebiegały dwiema trasami: trasa „Południe” przebiegała przez Łódź-Pabianice - Piotrków Trybunalski - Łódź, natomiast trasa „Wschód” obejmowała - Łódź- Stryków - Skierniewice - Rawa Mazowiecka - Rogów - Nowosolna - Łódź. W  wycieczkach mogli uczestniczyć mieszkańcy województwa łódzkiego.
 

Prezentacje

Projekt pn. „Ożywienie społeczno-gospodarcze w północno-wschodniej części województwa łódzkiego poprzez rewitalizację terenów powojskowych w Skierniewicach”

Szkolenia dla pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego, czyli lepszy urząd i bardziej zadowoleni klienci dzięki projektowi zrealizowanemu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa

Nie tylko podręcznik i tablica – Wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w kształceniu młodzieży ze szkół różnych szczebli      

Trakt Wielu Kultur - rozwój potencjału turystycznego Miasta poprzez rewitalizację zabytkowych obszarów
Piotrkowa Trybunalskiego

Opracowanie innowacyjnych produktów i technologii dla ekologicznej uprawy roślin sadowniczych http://www.insad.pl/ekotechprodukt.html

„Funkcjonalne nano- i mikromateriały włókiennicze” –  Akronim NANOMITEX http://www.nanomitex.eu/

http://cnis.asp.lodz.pl/prezentacja/
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego