REGIONALNY
PROGRAM OPERACYJNY

WOJEWÓDZTWA ŁODZKIEGO NA LATA 2007-2013

 

 

 


Zmiana wielkości czcionki  

A A A

 

kanał RSS otwiera się w nowym oknie

Styl

domyślny

kontrastowy

Tu jesteś: / / / /


Konkurs „Łódzkie płynie po kasę”


Data publikacji: Thursday, 21 April 2011 r.

Województwo Łódzkie działające poprzez Urząd Marszałkowski w Łodzi– Departament Polityki Regionalnej, Wydział ds. Informacji i Promocji zwany dalej Organizatorem zaprasza szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa łódzkiego do udziału w II edycji projektu „Łódzkie Płynie Po Kasę”.


konkurs Łódzkie płynie po kasęCelem projektu jest promocja oraz poszerzanie wiedzy o Funduszach  Europejskich na lata 2007-2013 i Unii Europejskiej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej w wieku od 15 do 18 lat.

Szkoły zainteresowane projektem powinny do dnia  4 maja 2011r. przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy  na adres e-mail:promocja.rpo@lodzkie.pl

Nabór szkół do projektu

Informujemy , że do projektu "Łódzkie Płynie Po Kasę" zakwalifikowały się 4 szkoły:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
2. Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie
3. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
4. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach

Warsztaty

Data publikacji: Friday, 16 September 2011 r.

W dniach 12-13 września 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie oraz 14-15 września 2011 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyły się warsztaty dla młodzieży w ramach projektu informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pt. "Łódzkie Płynie Po Kasę II". W czasie Warsztatów uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat wpływu środków finansowych z Unii Europejskiej na rozwój Polski, województwa łódzkiego, zastanawiali się także w jaki sposób działania samorządów terytorialnych różnego szczebla:  gminy, powiatu, województwa wpływają na realizację polityk i spójności. W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość przeanalizowania efektywności różnych kategorii działań oraz zwiększenia umiejętności w zakresie pracy metodą projektów. Podczas szkolenia zostały omówione zasady pracy metodą projektów (PCM, Metaplan) oraz ogólnie omówione zasady przygotowywania wniosków o dotacje (bazując na wnioskach POKL oraz RPO). Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, szczególnie w ćwiczeniach praktycznych polegających na rozwiązywaniu problemów fikcyjnej gminy Kapitałów.
Już 20 września 2011r. we wspomnianych szkołach odbędą się Dni Unijnej Prezydencji, a w dniach 21-22 września 2011r. kolejne warsztaty, tym razem w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach.
Projekt współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013 i budżetu państwa.

Dzień Unijnej Prezydencji

Data publikacji: Friday, 30 September 2011 r.

W dniu 20 września w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych w Kleszczowie oraz w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbył się szkolny Dzień Unijnej Prezydencji.

Podczas spotkania w Radomsku przedstawiciele m.in. Urzędu Miasta, Miejskiego Domu Kultury prezentowali jak do tej pory zostały wykorzystane fundusze unijne. W trakcie imprezy odbyły się konkursy np. „Znasz li ten kraj" oraz turniej unijnych puzzli.
Młodzież w szkole w Kleszczowie przebrała się za mieszkańców krajów Unii Europejskiej. Zaproszeni goście mieli możliwość posmakowania potraw charakterystycznych dla kilku  państw.  Serwowano tradycyjne potrawy kuchni polskiej, niemieckiej, włoskiej. Można też było, poprzez zabawę nauczyć się słów z codziennego życia, w językach używanych przez  mieszkańców Europy.
Podczas Dnia Unijnej Prezydencji w każdej ze szkół wręczono także nagrody laureatom Egzaminu Podsumowującego Warsztaty.

Zwycięzcami zostali:
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie

1.    Dawid Fiszer
2.    Natalia Klimczak
3.    Kamila Walasiak

w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

1.    Angelika Małolepsza
2.    Agnieszka Stolarska
3.    Ewelina Zuterek

Projekt współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013 i budżetu państwa.Data publikacji: Tuesday, 11 October 2011 r.

W dniu 04 października 2011 w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, a 05 października w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach ramach projektu „Łódzkie Płynie Po Kasę II” odbył się szkolny Dzień Unijnej Prezydencji.
W spotkaniu w Głownie uczestniczyli m.in.  Andrzej Owczarek  - senator RP,  Konrad Czyżyński – Łódzki Wicekurator Oświaty,   Krzysztof Kozanecki – Starosta Zgierski,  Edmund Kotecki- Starosta Brzeziński, Józef Dziemdziela – przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego. W trakcie prezentowane były efekty pozyskiwania funduszy unijnych przez jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu zgierskiego, a także przez lokalnego beneficjenta środków unijnych - Studio Stomatologii Rodzinnej Dwójka. Ważnym punktem programu było obejrzenie i wysłuchanie, nagranego w Brukseli, wystąpienia pani Joanny Skrzydlewskiej – eurodeputowanej        z regionu łódzkiego, która przybliżyła zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i skutki podejmowanych tam decyzji.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach w ramach Dnia Unijnej Prezydencji zorganizowano na terenie Parku Miejskiego grę z punktami sprawdzającymi wiedzę o Unii Europejskiej. Odbył się także konkurs piosenki promujący polską prezydencję w UE.

Podczas Dnia Unijnej Prezydencji w każdej ze szkół wręczono także nagrody laureatom Egzaminu Podsumowującego Warsztaty.

Zwycięzcami zostali:
w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie

1.    Paulina Lebioda
2.    Agnieszka Dębska
3.    Karina Sobczak

w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach

1.    Bartosz Szymański
2.    Joanna Biernacik
3.    Hubert Szyszczyński

Projekt współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013 i budżetu państwa.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego