REGIONALNY
PROGRAM OPERACYJNY

WOJEWÓDZTWA ŁODZKIEGO NA LATA 2007-2013

 

 

 


Zmiana wielkości czcionki  

A A A

 

kanał RSS otwiera się w nowym oknie

Styl

domyślny

kontrastowy

Tu jesteś: / / /


Piknik Funduszy Europejskich 2012

Obejrzyj zaproszenie na: 
 
Spot Radiowy

 

Piknik Funduszy Europejskich 2012Zaproszenie na Piknik

Data publikacji:

IV Piknik Funduszy Europejskich

Marszałek Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza na IV Piknik Funduszy Europejskich który odbędzie się na Rynku Manufaktury w Łodzi, w niedzielę 17 czerwca 2012 r. w godzinach 10.30 – 20.00.

Podczas Pikniku na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje m.in.: koncerty zespołów muzycznych takich jak Kind Off, Normalsi, Power of Trinity; pokazy kuglarskie, występy kabaretowe, zabawy dla najmłodszych, przejazdy kucykami, liczne konkursy o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi, Aleja Informacyjna na temat Funduszy Europejskich, Wystawa Fotografii, wystawa radiowozów policyjnych, wozów strażackich, pokaz konny przygotowany przez Straż Miejską, Plac Zdrowia i Urody oraz wiele innych atrakcji.


Na zakończenie Pikniku zagra ZAKOPOWER.

 

Więcej informacji w Programie Pikniku (poniżej).

 

Aby obejrzeć Program Pikniku kliknij na obrazek

 

Plakat na Piknik Funduszy Europejskich 2012

 

Serdecznie zapraszamy!!!


plik pdf plakat A4 (~PDF)

plik pdf ulotka (~PDF)

plik pdf regulamin Pikniku (~PDF)


 Data publikacji:

Zapraszamy do gry miejskiej o Funduszach Europejskich. Wygrywa każdy uczestnik.

Już od 1 czerwca 2012 r. będzie można zgłosić się do udział w grze miejskiej organizowanej przez Departament Polityki Regionalnej - Wydział ds. Informacji i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Gra odbędzie się podczas Pikniku Funduszy Europejskich na Rynku Manufaktury w Łodzi w dniu 17 czerwca 2012 roku, a jej celem jest popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich.

Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie 5 punktów kontrolnych, które znajdować się będą na terenie lub w okolicach Manufaktury. W każdym z punktów kontrolnych drużyny będą mieć do rozwiązania dwa zadania.

Warunkiem udziału w grze jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.rpo.lodzkie.pl/ i dostarczenie go do:

Wydziału ds. Informacji i Promocji
Departamentu Polityki Regionalnej
w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

 

fax: 42 663 30 94

 

do dnia 15 czerwca 2012 r.

 

W przypadku, gdy do 15 czerwca nie zgłosi się 20 drużyn do udziału w grze będzie można przystąpić także
w dniu Pikniku.

W naszej grze żadna drużyna nie przegrywa!!! Każdy członek drużyny otrzyma upominki na mecie !!!

 

Szczegóły gry w regulaminie publikowanym poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie !!!!

 

plik pdf Formularz zgłoszeniowy
plik pdf Regulamin gry miejskiej

 

Gra jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego


Piknik Funduszy Europejskich 2012

Data publikacji: Tuesday, 19 June 2012 r.

W niedzielę - 17 czerwca, już po raz czwarty Urząd Marszałkowski w Łodzi zorganizował na Rynku Manufaktury Piknik Funduszy Europejskich, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Można było dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może ubiegać się o unijne dofinansowanie, jak również w jaki sposób sprawnie realizować i rozliczać unijne projekty. Dostępne były także informacje nt. Polski w Unii Europejskiej oraz strefy euro. Było to możliwe dzięki utworzonej Alei Informacyjnej, w której przy specjalnych stoiskach dyżurowali eksperci od Funduszy Europejskich.


Oprócz informacji dotyczących środków unijnych na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych przez cały dzień zupełnie za darmo dostępna była kolejka i trampolina. Przygotowano też m.in. kącik zabaw, liczne konkursy zorganizowane w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, przejazdy na kucykach i wiele innych. Nie zabrakło również rozrywki dla dorosłych. Mogli oni udać się do muzeum ms2, do którego w dniu Pikniku wstęp był wolny, czy też zostać na Rynku, gdzie przygotowano wiele interesujących propozycji. Można było podziwiać m.in. radiowozy, motory, wozy strażackie i policyjne zakupione z Funduszy Europejskich, pokaz konny przygotowany przez Straż Miejską, czy oznakować rower. Na Placu Zdrowia przybyli mieli możliwość poznania zarówno w teorii jak i w praktyce zasad pierwszej pomocy, oddania krwi, czy też zbadania się za pomocą mammografu. Z kolei na Placu Urody każda osoba mogła skorzystać z porad z zakresu stylizacji fryzjerskiej, makijażu, pielęgnacji twarzy i ciała czy profesjonalnych konsultacji z dietetykiem, a także zbadać wzrok. W Kopule Fullera można było m.in. wziąć udział w wyprawie z przewodnikiem po Kosmosie w trójwymiarze.


Na piknikowej scenie nie zabrakło występów kabaretowych, konkursów i dobrej muzyki w wykonaniu takich zespołów jak Cztery Refy, Gabrysia Mycielska, Kind Off, Normalsi czy Power of Trinity. Na zakończenie Pikniku zagrał ZAKOPOWER prezentujący muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką.
Filmy
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego