REGIONALNY
PROGRAM OPERACYJNY

WOJEWÓDZTWA ŁODZKIEGO NA LATA 2007-2013

 

 

 


Zmiana wielkości czcionki  

A A A

 

kanał RSS otwiera się w nowym oknie

Styl

domyślny

kontrastowy

Tu jesteś: / / /


Piknik Funduszy Europejskich 2011


Plakat na Piknik Funduszy Europejskich 2011
Zaproszenie na Piknik

Data publikacji: Wednesday, 15 June 2011 r.

Marszałek Województwa Łódzkiego serdecznie zaprasza na Piknik Funduszy Europejskich który odbędzie się na Rynku Manufaktury w Łodzi, w niedzielę 26 czerwca 2011 r. w godzinach 12.00 – 22.00.

Podczas Pikniku na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje m.in.: koncerty zespołów muzycznych, pokazy iluzji, występy kabaretowe, zabawy dla najmłodszych, liczne konkursy o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi, Aleja Informacyjna na temat Funduszy Europejskich, Wystawa Fotografii, wystawa radiowozów policyjnych, wozów strażackich, pokaz konny przygotowany przez Straż Miejską, Plac Zdrowia, zabawy dla najmłodszych, warsztaty z robienia lalek, Zoo Safari i wiele innych atrakcji..
Na zakończenie Pikniku zagra Varius Manx. Po ich występie zobaczymy jak Łódzkie nabiera prędkości poprzez projekcję multimedialną na jednym z budynków Manufaktury.

Więcej informacji w Programie Pikniku.

Aby obejrzeć Program Pikniku kliknij na obrazek

Plakat na Piknik Funduszy Europejskich 2011


Serdecznie zapraszamy!!!


Plakat A4 - pdf do pobrania

Ulotka A4 - pdf do pobrania (do druku dwustronnego)


Regulamin Pikniku
Regulamin Konkursu Pikniku
Regulamin konkursów dla publiczności (Puzzle)

 


Piknik Funduszy Europejskich 2011

Data publikacji: Monday, 27 June 2011 r.

         W niedzielę - 26 czerwca, już po raz trzeci Urząd Marszałkowski w Łodzi zorganizował na Rynku Manufaktury Piknik Funduszy Europejskich. W tym roku wydarzenia zaplanowane podczas imprezy przebiegały pod hasłem „Łódzkie w Unii Europejskiej”. Uczestnicy Pikniku mogli dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może ubiegać się o unijne dofinansowanie, w jaki sposób sprawnie realizować i rozliczać unijne projekty oraz uzyskać informacje nt. prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Było to możliwe dzięki utworzonej Alei Informacyjnej, w której przy specjalnych stoiskach dyżurowali eksperci od funduszy unijnych. 

        Oprócz informacji dotyczących środków unijnych na odwiedzających czekały liczne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano m.in. kącik zabaw w piaskownicy, w tym liczne konkursy zorganizowane w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, warsztaty z robienia lalek zorganizowane przez muzeum Bajki SE-MA-FOR, trampolinę, autka, statek, zabawy ze zwierzętami w Zoo Safari i wiele innych.

        Dzięki współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego było można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz otrzymać obrazek z własną karykaturą.

        Nie zabrakło też rozrywki dla dorosłych. Mogli oni udać się do muzeum ms2, do którego w dniu Pikniku wstęp był wolny, czy też zostać na Rynku, gdzie przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

        Na scenie odbył się koncert Polskiego Zespołu Muzyki i Tańca Cygańskiego – Cztery Struny Skrzypiec, The Washing Machine; a także Pokaz Iluzji i Animacji Magicznej, występ Kabaretu Czesuaf, jak i również liczne występy oraz konkursy o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi.

        Dodatkowo można było podziwiać radiowozy, motory, wozy strażackie i policyjne, czy pokaz konny przygotowany przez Straż Miejską.

        Na specjalnie zorganizowanym Placu Zdrowia przybyli mieli możliwość poznania zarówno w teorii jak i w praktyce zasad pierwszej pomocy, oddania krwi, czy też zbadania się za pomocą mammografu. W ramach działań związanych z Piknikiem, odwiedzający Rynek Manufaktury mogli zobaczyć wpływ funduszy unijnych na województwo łódzkie, co umożliwiła wystawa fotografii przedstawiająca osiągnięcia Województwa Łódzkiego, które zrealizowano dzięki  funduszom europejskim.

        Na zakończenie Pikniku zagrał Varius Manx. Po ich występie poprzez projekcję multimedialną na jednym z budynków Manufaktury wszyscy mogli zobaczyć na  własne oczy jak Łódzkie nabiera prędkości.

        Dziękujemy mieszkańcom województwa łódzkiego za liczne przybycie oraz wspólną zabawę. Zapraszamy za rok!   
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego