REGIONALNY
PROGRAM OPERACYJNY

WOJEWÓDZTWA ŁODZKIEGO NA LATA 2007-2013

 

 

 


Zmiana wielkości czcionki  

A A A

 

kanał RSS otwiera się w nowym oknie

Styl

domyślny

kontrastowy

Tu jesteś: / /


Piknik Funduszy Europejskich 2014


Obejrzyj zaproszenie na: http://www.rpo.lodzkie.pl/wps/themes/html/rpominimal/ulotka-Piknik-2014/ulotka_piknik_feu_2014.html


Zaproszenie na Piknik

Data publikacji:

Świętujmy razem 10 lat obecności w UE podczas VI Pikniku Funduszy Europejskich w Łodzi

Z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do UE oraz w związku z promocją projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza mieszkańców regionu łódzkiego, a także wszystkich odwiedzających nasze województwo na VI PIKNIK FUNDUSZY EUROPEJSKICH inaugurujący Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Obejrzyj zaproszenie na: 
http://www.rpo.lodzkie.pl/wps/themes/html/rpominimal/ulotka-Piknik-2014/ulotka_piknik_feu_2014.html

Już 1 maja 2014 r. zapraszamy na rynek Manufaktury w Łodzi.

Od godziny 12.00 otwieramy imprezę paradą unijną, na czele której stanie oddział konny Straży Miejskiej
z unijnymi proporcami. Po uroczystym otwarciu zapraszamy najmłodszych mieszkańców regionu na koncert symfoniczny pn. „Muzyczne zoo” w wykonaniu artystów z Filharmonii Łódzkiej. Kolejna atrakcja dla dzieci to pełne humoru muzyczne widowisko o poszukiwaniu skarbu przez przyjaznego pirata. Uwaga! Jest szansa na zdobycie patentu oraz skarbu!!! Na scenie pojawią się też dzieci, które obchodzą w tym dniu 10 Urodziny. Honorowy patronat nad akcją objęła Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska.

Po południu na scenie zagoszczą zespoły regionalne. Zapraszamy na koncert KamieńKamieńKamień, Steamlove oraz L.Stadt. Gdy wybije godzina 19.10 na scenie pojawi się Dawid Podsiadło, a o 20.40 muzyczna uczta w wykonaniu głównej gwiazdy wieczoru zespołu Dżem.


Chcąc uczcić urodziny 10-lecia wejścia Polski do UE wypuścimy w niebo troszkę (-; kolorowych fajerwerków!!!

Atrakcje na scenie to jednak nie wszystko.


Zapraszamy również do odwiedzenia:

  • Strefy prezentacji projektów unijnych – gdzie będzie można zobaczyć interaktywne prezentacje projektów zrealizowanych na terenie województwa łódzkiego;
  • Strefy informacji o Funduszach Europejskich, gdzie udzielane będą informacje o zrealizowanych projektach
  • w okresie 2007-2013 oraz informacje o możliwościach dofinansowania projektów w kolejnej perspektywie finansowej;
  • Strefy zabaw i konkursów dla dzieci, w której organizowane będą różne atrakcje, interaktywne gry i zabawy m.in. e-puzzle, kinect, symulator jazdy samochodem, batak, zabawy dla najmłodszych i wiele innych.
  • Dzieci lubiące malować i fotografować zapraszamy do ms2 na warsztaty artystyczne prowadzone przez Akademię Sztuk Pięknych oraz Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną;
  • Strefy bezpieczeństwa, gdzie będzie można obejrzeć radiowozy, motory policyjne oraz wozy strażackie, wystawę Izby Celnej oraz Inspektoratu Transportu Drogowego, zobaczyć pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz jazdy konnej w szykach. Ponadto będzie można wziąć udział w konkursach o tematyce związanej z bezpieczeństwem i Funduszami Europejskimi i oznakować rower;
  • Strefy zdrowia, dającej możliwość wstępnej diagnostyki lub konsultacji z lekarzami specjalistami m.in.z zakresu ortopedii, onkologii, okulistyki, dermatologii, kardiologii.

W okresie od 24 kwietnia aż do 15 maja 2014 r. zapraszamy na teren  Manufaktury do obejrzenia wystawy fotografii projektów dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Moc informacji i zabawy już 1 maja 2014 na rynku Manufaktury. Świętujmy razem 10 lat obecności w UE. Serdecznie zapraszamy.plik pdf Program Pikniku - ulotka (PDF ~ 1,2 MB)

plik pdf Informacja o warsztatach artystycznych (PDF ~ 100 KB)

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty fotograficzne (DOC ~ 966 KB)

 Formularz zgłoszeniowy na warsztaty plastyczne (DOC ~ 966 KB)Piknik Funduszy Europejskich 2014

Data publikacji: Monday, 5 May 2014 r.

1 maja br. na Rynku Manufaktury w Łodzi Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego już po raz szósty zorganizował Piknik Funduszy Europejskich.

Piknik był imprezą inaugurującą na terenie Województwa Łódzkiego obchody 10 - lecia Polski w Unii Europejskiej. W tym roku spora liczba mieszkańców naszego regionu rozpoczęła majówkę z Funduszami Europejskimi. Po przemarszu parady Pan Marszałek Witold Stępień – uroczyście otworzył Piknik, rozpoczynając dzień pełen atrakcji, zabaw i koncertów, które czekały w specjalnie przygotowanych strefach oraz na scenie. W przygotowanych kopułach w innowacyjny i interaktywny sposób można było poznać projekty zrealizowane dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, skorzystać z porad lekarzy i uzyskać informacje na temat osiągnieć i możliwości, które niesie za sobą nowa perspektywa 2014-2020.

Po uroczystym otwarciu najmłodsi goście Pikniku wraz z Łódzką Filharmonią „zwiedzali” Muzyczne zoo, a później szukali  skarb z przyjaznym piratem - zdobywając czekoladowe euro i patenty żeglarskie. Na scenie gościły też 10 latki, które w tym dniu razem z Nami świętowały swoje urodziny – patronem tego wydarzeniu była  Pani Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki. Po południu na scenie gościły zespoły muzyczne: KamieńKamieńKamień, Steamlove oraz L.Stadt. A wieczorem na dla naszych gości zaśpiewał Dawid Podsiadło i gwiazda Pikniku - zespół Dżem.

Po koncertach odbył się pokaz sztucznych ogni i tysiące fajerwerków w rytm muzyki – w tym m. in: Ody do radości rozświetlały niebo kończąc Piknik Funduszy Europejskich.
Filmy

Film - zaproszenie na Piknik Funduszy Europejskich 2014
Film - pokaz fajerwerków podczas Pikniku
Spot - VI Piknik Funduszy Europejskich

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego